Jak otrzymać dopłatę do odszkodowania?

Stłuczki chodzą po ludziach, a raczej po autach. Nie trzeba się jednak martwić, jeśli to inny kierowca doprowadził do kolizji, w końcu opłacasz OC, w ramach którego ubezpieczyciel doprowadzi Twoje auto do przedwypadkowego stanu. Naprawdę? Wystarczy, że ubezpieczyciel w kosztorysie szkody zamiast części oryginalnych, uwzględni tańsze zamienniki albo w ramach amortyzacji części, weźmie pod uwagę ich o wiele niższą wartość, by odszkodowanie w ramach OC, było niższe nawet o 70%. Takich trików ubezpieczyciele mają w zapasie całkiem sporo. To jednak nie znaczy, że trzeba się poddawać albo iść na długą wojnę z ubezpieczycielem. Jest prostsze rozwiązanie – dopłata do odszkodowania. Jak ją otrzymać?

Od czego zacząć procedurę uzyskania dopłaty do odszkodowania?

Każdy przypadek jest zupełnie inny. I większość kierowców ma przekonanie, że przyznane odszkodowanie, jest zbyt niskie. Jak wysoka powinna być dopłata do odszkodowania i czy w ogóle są przesłanki, by się o nią starać? Nasza firma udzieli Ci takich informacji, na podstawie bezpłatnie przeprowadzonej analizy. Wystarczy, że wypełnisz formularz i prześlesz nam kosztorys naprawy uszkodzonego pojazdu. W ekspresowym tempie poinformujemy Cię, czy jest szansa na uzyskanie dopłaty i jeśli tak, to w jakiej wysokości.

Kto może uzyskać pomoc w ramach odkupu odszkodowania?

Odkup odszkodowania jest procesem w pełni legalnym i co ważne naprawdę skutecznym. Jako płatnik polisy OC masz zwyczajnie prawo do uzyskania należnej kwoty za wszystkie poniesione straty.

Musisz jednak spełnić określone warunki:

od powstania szkody nie minęły jeszcze trzy lata, a tym samym roszczenie na podstawie polisy ubezpieczeniowej nie uległo jeszcze przedawnieniu,

nie doszło do ugody pomiędzy poszkodowanym a ubezpieczycielem,

– odszkodowanie zostało wypłacone na podstawie sporządzonego kosztorysu.

Dopłata do odszkodowania – jakie dokumenty są niezbędne?

Dla nas najważniejszy jest kosztorys naprawy auta. Nie potrzebujesz przeszukiwać szafek i skrzynki mailowej, by znaleźć poszczególne wyceny, zdjęcia szkód czy korespondencję z ubezpieczycielem. Również, jeśli nie posiadasz już kosztorysu wyceny, wystąpimy w Twoim imieniu do ubezpieczyciela, o przesłanie wymaganych dokumentów. To znacznie upraszcza całą procedurę i pozwoli Ci w szybkim czasie uzyskać dodatkowe pieniądze.

Jak szybko otrzymasz pieniądze?

Jeśli nasi eksperci uznają, że masz prawo do dopłaty do odszkodowania, to w ciągu trzech dni roboczych uzyskasz przelew na konto albo gotówkę do ręki. Sam decydujesz, jaka forma jest dla Ciebie najdogodniejsza. Warto pamiętać, że również realizujemy formalności w urzędzie skarbowym. Tobie wysyłamy jedynie PIT – 11, który należy rozliczyć w zeznaniu rocznym.

Uzyskaj Super Odszkodowanie już dziś!